Bank Spółdzielczy

Bank Spółdzielczy w Skórczu świętował swoje 150. urodziny

3 września 2016 roku Stadion Miejski w Skórczu zamienił się w prawdziwą stolicę dobrej zabawy i rodzinnej atmosfery. Tego dnia Festyn Jubileuszowy Banku Spółdzielczego w Skórczu zgromadził tysiące uczestników. Wśród przybyłych na imprezę znajdowali się zarówno pracownicy wszystkich oddziałów i filii banku, przedstawiciele lokalnych samorządów, jak również inni zaproszeni goście oraz mieszkańcy Skórcza i okolicznych miejscowości regionu wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Rozpoczęli oni świętowanie uroczystą mszą świętą w kościele p. w. Wszystkich Świętych w Skórczu pod przewodnictwem Ks. prałata Ireneusza Smaglińskiego, proboszcza parafii – Ks. Dariusza Ryłko oraz Ks. Wojciecha Kardyś – proboszcza parafii Lalkowy.

Aura w tą szczególną jubileuszową sobotę była naprawdę sprzyjająca. Od wczesnych godzin porannych słońce rozświetlające bezchmurne niebo napawało wszystkich pozytywną energią i dobrym humorem. Dało się to zauważyć na twarzach przybywających na festynowy plac gości, u których uśmiech nie znikał z twarzy. Szczególnym potwierdzeniem panującej atmosfery była szczera radość najmłodszych uczestników imprezy.

Tego dnia powierzchnia Stadionu Miejskiego była zagospodarowana tak, aby każdy z obecnych czuł się dobrze. Nie zabrakło stoisk gastronomicznych z różnorodnymi smakołykami, stoisk artystycznych z cudownymi dziełami lokalnych artystów oraz strefy zabaw dla dzieci, gdzie profesjonalni animatorzy dbali o to, aby najmłodsi mile spędzili czas, mogli ucharakteryzować się na swoją ulubioną postać z bajki, pobawić się z rówieśnikami oraz wziąć udział w konkursie plastycznym i zdobyć wspaniałe nagrody. Do ich dyspozycji był również plac zabaw, na którym znajdowały się dmuchane zjeżdżalnie i zamki, kule wodne. W centralnym – najważniejszym punkcie stadionu znajdowała się wielka scena przyozdobiona równie dużymi banerami, które z daleka zawiadamiały przybyłym na plac, że jest do święto Banku Spółdzielczego w Skórczu z okazji 150 – lecia istnienia. Dzięki temu nikt nie miał wątpliwości, że znajduje się na jednej z największych imprez w tym roku w regionie.

W namiocie bankietowym odbyła się część oficjalna imprezy, podczas której Prezes Banku, Pan Sławomir Flissikowski, w imieniu wszystkich pracowników odbierał gratulacje i życzenia z okazji Jubileuszu Banku Spółdzielczego w Skórczu. Zaproszeni goście wygłosili także krótkie przemówienia. Jak na prawdziwe urodziny przystało, nie mogło zabraknąć okazjonalnego tortu.

Harmonogram Festynu Jubileuszowego był naprawdę bogaty i różnorodny. Po oficjalnym rozpoczęciu o godzinie 14.00 animatorzy przygotowali zabawy i konkursy przed sceną dla wszystkich obecnych dzieci. Każdy kto brał udział we wspólnej zabawie, otrzymał upominki ufundowane przez organizatora. Później animacje kontynuowane były w strefie zabaw dla dzieci, a przed scenę przybyła grupa Sokolnictwa Użytkowego z Panem Maciejem Tomys na czele. Pokaz ptaków drapieżnych zgromadził liczne grono zainteresowanych, którzy mogli również czynnie uczestniczyć w widowisku. Nie tylko dzieci, ale również dorośli z zaciekawieniem słuchali opowieści o życiu i technikach łowieckich ptaków, biorących udział w pokazie. Na imprezie jubileuszowej oczywiście nie mogło zabraknąć muzycznego akcentu. Pojawił się on od 15.30, gdy na scenie występowali kolejno laureaci konkursu „Muzyczny Skarb”, który od stycznia br. organizowany byłw 7 miejscowościach, w których Bank ma swoje placówki. Konkurs ten pozwolił odkryć wspaniałe młode talenty i muzyczny potencjał regionu, o czym mogli przekonać się uczestnicy festynu, słuchając występów zdobywców nagród jury i publiczności w poszczególnych edycjach „Muzycznego Skarbu”.

Przed wieczornym blokiem muzycznym zorganizowany został konkurs na scenie dla publiczności, podczas którego zawodnicy mogli podzielić się swoją wiedzą na temat Banku Spółdzielczego w Skórczu, jego historii oraz podstawowych informacji o nim, jak również o samej imprezie. Wszyscy biorący udział w konkursie zasłużyli na wspaniałe nagrody przygotowane przez organizatora. Kolejnym punktem programu był występ zespołu Jamertal. Dzięki tej grupie, zgromadzona publiczność została zabrana w energiczną podróż w różne zakątki świata rockowego brzmienia. Emocje narastały, a festyn nadal trwał. Kolejną wokalistą jubileuszowej sceny była Ewelina Rytelewska – utalentowana pracownica Banku Spółdzielczego w Skórczu, która jeszcze bardziej rozgrzała swoim występem wszystkich zgromadzonych, śpiewając znane polskie i zagraniczne utwory. Po jej recitalu i kolejnym konkursie dla publiczności przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru. O 20.30 na wielkiej scenie podczas Festynu Jubileuszowego Banku Spółdzielczego w Skórczu pojawił się zespół Zakopower. W tym kulminacyjnym momencie przed sceną zapełniona była cała murawa Stadionu Miejskiego. Folkowa dusza członków zespołu oraz rytmiczne i energiczne brzmienia ich instrumentów muzycznych sprawiły, że temperatura tego ciepłego wrześniowego wieczoru wzrosła jeszcze bardziej. Zgromadzona publiczność bawiła się doskonale, o czym świadczy wspólny śpiew i taniec podczas trwania koncertu. 3 września na Stadionie Miejskim w Skórczu można było usłyszeć znane wszystkim hity zespołu,
m. in.: „Boso”, „Galop”, „Tak ma być”. Po wywoływanych bisach można wnioskować, że zgromadzonym bardzo podobał się występ Zakopower i nikt nie chciał, aby się skończył. Jednak niestety w końcu musiał nastąpić ten smutny moment oficjalnego zakończenia Festynu Jubileuszowego.

Po koncercie fani mieli okazję zrobić sobie wspólne zdjęcia z członkami zespołu oraz otrzymać autografy na zakupionych płytach. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia pracowników banku z liderem zespołu – Sebastianem Karpiel – Bułecką.

Moc atrakcji, wrażeń i pozytywnych emocji jakie przygotował organizator – Bank Spółdzielczy w Skórczu oraz partnerzy: gmina Miejska Skórcz i Fabryka Imprezy z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników imprezy, a wydarzenie na trwałe zapisze się na kartach historii działalności Banku.

/Hanna Szczygielska

Umów się na spotkanie w 2 minuty Zaprosimy Cię do najbliższej placówki i odpowiemy na wszelkie pytania.
Aktualne Oferty Specjalne